Bitcoin Diamond (BCD) crypto – cena, przewidywania, portfel

Bitcoin Diamond (BCD) jest forkiem Bitcoina, który pojawił się na ustalonej pozycji bloku 495856 i tym samym nowy łańcuch został wygenerowany jako BCD.

Co to jest BCD crypto?

Po dziewięciu latach szybkiego rozwoju i różnych problemów, z jakimi borykali się górnicy Bitcoina, takich jak brak ochrony prywatności, wysokie opłaty transakcyjne i niska szybkość transakcji, zespoły ostatecznie współpracowały i wdrażały Bitcoin Diamond. Warto zaznaczyć, że Diamond nie konkuruje z Bitcoinem, zaś poprawia podstawy Bitcoina i przyjmuje jego spuściznę.

Głównymi założycielami Bitcoin Diamond są dwa zespoły górników – zespół EVEY i zespół 007. Zgodnie z ich oficjalną stroną, ostatni fork jest wynikiem ich wspólnej współpracy, która zaowocowała stworzeniem fundacji Bitcoin Diamond Foundation. Założyciele stwierdzili, że powodem, dla którego rozwinęli Bitcoina, jest fakt, że nie widzą rzeczywistego skalowania Bitcoina i zaspokajania rosnących potrzeb użytkowników.

BCD crypto – cena i przewidywania

Można powiedzieć, że prognozy są obiecujące. Na razie, często powtarza się, że Bitcoin Diamond spróbuje rozwiązać wiele istniejących problemów. BCD zwiększy całkowitą podaż monet w celu obniżenia kosztu progu uczestnictwa. Ma też rozwiązać problemy skalowalności Bitcoina i zapewnić szybkie potwierdzenia transakcji, podnosząc rozmiar bloku do 8 MB. Zapewni również ochronę prywatności poprzez szyfrowanie. Podobno BCD obniży koszt próg uczestnictwa i zmniejszy opłaty transakcyjne i koszty uczestnictwa.

“Całkowita wartość Bitcoin Diamond to dziesięć razy więcej Bitcoinów, co dodatkowo obniży koszt nowego uczestnictwa i obniży progi” – obiecuje załoga projektu.

Całkowita podaż kryptowaluty wynosi 210 milionów diamentów bitcoin’owych, a cena została ustalona na poziomie 1 BTC = 10 BCD, co oznacza, że każdy, kto miał BTC, gdy fork się pojawił – ma 10 Bitcoin Diamnonds za każdy 1 Bitcoin, który posiadał. Jest to 10-krotnie wyższa podaż niż w przypadku oryginalnego bloku bitcoin blockchain, a założyciele fundacji potwierdzili, że nie zwiększą podaży.

Cena tej kryptowaluty w dniu 26/12/17 wynosiła $ 70.34. Co ważne, 40 milionów zostanie rozdzielonych między społecznościowe punkty nagród dla górników.

Próbując przewidzieć przyszłość tej monety, dowiedzieliśmy się, że mają plany na posiadanie mainnetu (główna sieć, w której rzeczywiste transakcje odbywają się w rozproszonej księdze), portfela, kodu węzłów i wersji API Bitcoin Diamond, a także open source na GitHub. Ponadto, będzie można wydobywać BCD z klientem z pełnym węzłem lub z pulą. Trzy pola będą wspierać wydobycie diamentów, a wydobycie rozpocznie się po wydaniu mainnetu. BCD będzie obsługiwał zarówno procesory GPU oparte na AMD, jak i te Nvidii. Planowane jest również przeprowadzenie aktualizacji algorytmu dla szyfrowania łańcucha głównego BCD, co spowoduje szyfrowanie zarówno kwoty transakcji, jak i salda.

Ważne na temat Bitcoin Diamond

Kryptografia BCD obsługuje także szyfrowanie informacji o transakcjach i saldzie. Wygląda więc na to, że zaimplementuje jakąś formę ZkSNARK. BCD będzie również w stanie przetwarzać transakcje szybciej niż stare BTC, dzięki większemu rozmiarowi bloku. Zespół programistów twierdzi, że będzie w stanie obsłużyć 4,8 miliona transakcji dziennie!

  • Ochrona prywatności;
  • obniżenie kosztów przelewu;
  • obniżenie kosztów uczestnictwa.

Fundacja twierdzi, że istnieje co najmniej osiem portfeli, które obsługują BCD, BitGo, Bitpie, Coldlar i ATOKEN.

Obecnie tylko garść portfeli wspiera lub ma wspierać BCD. W tej chwili nie ma papierowego ani sprzętowego portfela. Wygląda na to, że w tej chwili dostępne są tylko portfele sieciowe, takie jak QoinPro, Bitgo.cc itp.

Powodzenia BCD!